top of page

Spirituel Rehber 

HAKKIMDA

Zehra Dönmez kim?

1975 yılında Fransa’da Alp dağlarının eteğinde bulunan, havası en temiz olan şehri Grenoble’da dünyaya gelip, Ankara’da büyümüştür. Ortaokula giderken yapılan mesleki eğilim testinde yeteneğinin “psikolog, din adamı, yazar” çıkması üzerine, Fen bölümünü seçerek Kimya mühendisi olmaya karar verip psikoloji ve spirituel alana kesin tavrını koymuştur. Neyse ki Üniversite sınavına girerken İşletme okumaya karar verip Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. İş hayatına 1998 yılında İstanbul’da Bankacı olarak başlamış, sonrasında Peppers& Rogers Group bünyesinde Finans ve Telekom sektörlerinde yurt içi ve yurt dışında stratejik danışmanlık projelerini yönetmiştir. 2009 yılında Psk. Leyla Navaro ile çalışmaya başlamış ve 5 yil boyunca Sanat Terapisi ve Rüya analizi gruplarında yer almıştır. 2011 yılında Güney Afrika’dan Türkiye’ye dönerek Türk Telekom Grubu bünyesinde Pazarlama Direktörlüğü yaptığı dönemde yolu Nefes Terapisi ile kesişip, Güney Afrika’da yasayan Joost Maijvis’den Nefes Koçluğu eğitmenlik ve uygulayıcılık eğitimlerini tamamlayarak Kurumsal hayat ile vedalaşmış ve ruhsal olarak bu dünyada ilerleme yolculuğunu derinleştirmeye kendini adamıştır. Bu amaçla Dorothy Siminoviç liderliğinde Gestalt Koçluğu eğitimini tamamlamış, Geştalt yaklaşımı ile Grup Yönetimi, Liderlik ve koçlar için Sanat Terapisi eğitimlerini de almıştır. , 2014'de başlayan 3 yıl boyunca çok yoğun mesai harcayarak Rahim Bilgeliği konusunda çok derin çalışmalar yapmış ve Hawaii’de  inzivalara katılarak öğretileri içselleştirmiştir. Yeni açılan alanla beden bütünlüğünün önemini idrak ederek yine Rahim konusunda uzmanlaşmış bir hoca ile 2017 yılında tüm çakralardaki enerji ve duygu durumlarındaki blokajları deneyimleyerek, akıttığı bir sürece girmiştir. 2018 yılında Bali’de aynı hocadan Chakra Evolution Yoga eğitmenliğini de tamamlayarak paralelinde Feminine Alchemy konusunda derinleşmeye devam etmiştir. Bütün bu çalışmalara paralel On yıldır ilgilendigi ve deneyimlediği Aile Dizimi konusunda uygulayıcı olmak  için 2 yıl süren Uygulayıcılık Eğitimleri almış ve tamamlamıştır.

Rüyalar ise çocukluğundan beri tutkusudur. pek çok farklı ekollerle rüyaları anlamak ve analizleri konusunda çalışmalar katılmıştır, katılmaya devam etmektedir. 

Zehra aldığı her eğitimi kendi yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflemekte ve uygulamaları sonucu deneyimlediklerini 2012 yılından beri hem bireysel, hem grup hem de inziva calismalarıyla aktarmaktadir. 
Şu anda online olarak hem grup hem de bireysel çalışmalarına devam etmektedir.

Şu an online olarak devam eden çalışmalar:

1. ÇAKRA PROGRAMLARI

  • Nefes

  • Çakra Evolution Yoga

  • Günlük Alıştırmalar 

2. AİLE DİZİMİ GRUP ÇALIŞMALARI

​3. KADINLARA YÖNELİK GRUP ÇALIŞMALARI 

  • Rahim Bilgeliği 

4. RÜYA ÇALIŞMALARI

bottom of page